BeU - ja jestemOd wykonawcy: Bez względu na to, czy nazwę zespołu BeU czytamy po polsku (właśnie tak czytamy), czy angielsku, BeU to poszukiwanie siebie. Poszukiwanie artystyczne, ale i osobiste. U źródła naszej muzyki leży przekonanie, że siebie, swojego powołania można skutecznie szukać tylko w Bogu. Inny kierunek to droga na manowce, o czym zdążyliśmy się przekonać.

Nasza muzyka to wypadkowa upodobań do „czarnych” gatunków: funka, disco, r’n’b, gospel, ale także rocka i popu. Najtrafniej określić nas można jako zespół grający współczesną muzykę chrześcijańską (CCM – contemporary christian music). Nasze piosenki mają polskie teksty.

Na krążku m.in.:
1. Otwórzcie drzwi
2. Niech Zstąpi Duch Twój
3. Tylko ty
4. Droga
5. Tak -tak, nie – nie
6. Jesteście jedno
7. Kruszyna

9. Szczęśliwi
10. Dawid
11. Trzy dni
12. Uwielbiam Imię Twoje Panie
13. Trzymaj mnie
14. Umiem tylko cicho powiedzieć: dziękuję

Prezentacja muzyczna będzie miała miejsce 26 I 2017, o godz. 11.00 i po 20.00.

Jeszcze kilka zdań ze strony zespołu:

Zespół powstał w lipcu 2013r., choć repertuar dla niego autorka utworów – Urszula Bednarczyk – tworzyła od dwóch lat, nie sądząc, że kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, raczej z założeniem tworzenia do szuflady. Niektóre piosenki powstały jako prezenty dla rodziny i przyjaciół, stąd stopniowo repertuar zyskał pewną rzeszę odbiorców, którzy zaczęli namawiać na „wypłynięcie na głębię”… Najintensywniej namawiał do upublicznienia tych piosenek perkusista Przemek Pawlas, z którym Ula współpracowała już wcześniej w kilku projektach.

Pierwsze koncerty zespół BeU zagrał jako duet – Urszula Bednarczyk (wokal, bas) i Przemysław Pawlas (perkusja). Aktualnie na scenie wspiera sekcję rytmiczną także perkusjonista Zbigniew Chomicz, Jarosław Maksim (gitara) i cztery wokalistki – Anna Furtak-Filip, Marta Oniśk, Agnieszka Żywicka i Karolina Sierocińska.

Zespół zagrał pierwsze koncerty na scenach Lubelszczyzny (Festyn u św. Michała w Lublinie, festiwal Cecylianka w Lublinie, festyn Kapucynalia w Lubartowie, Zaduszki Artystyczne w klasztorze oo. Kapucynów w Lubartowie). Później zakwalifikowaliśmy się także do festiwalu Hosanna w Siedlcach w 2013r. i w 2014r.

W maju 2014r. nagraliśmy wspólnie z Good God – zespołem kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie – płytę „Droga ocalenia”, na której trzy utwory w naszym wykonaniu znalazły się jako „bonus”. Nasza piosenka z tej płyty, „Droga” stała się propozycją w 159 notowaniu (30.10.2014r.) radiowej Listy z Mocą. W następnym, 160 notowaniu „Droga” znalazła się na 1 miejscu tej listy. W 162 wydaniu Listy na piosenkę „Droga” zagłosowała rekordowa ilość osób. Bilans rocznej obecności „Drogi” na „Liście z Mocą”: 62 tygodnie na liście, 11 razy na pierwszym miejscu. „Droga” znalazła się także na 4 miejscu notowania jubileuszowego „Listy”(27.08.15) – w tym notowaniu znalazło się 29 piosenek, które w całej historii „Listy” otrzymały rekordową liczbę głosów.

Od sierpnia 2015 r. do października 2016 r. zespół BeU pracował nad debiutancką płytą „Ja jestem”.

Większości nagrań dokonaliśmy w warszawskim Studio Niepodległości 159 w sierpniu 2015 r., pozostałe powstały w studio Czarka Sochy, współpracowaliśmy też z Marcinem Bystrzyckim, a we własnej sali prób – z Markiem Majewskim, część nagrań zrealizowali też członkowie zespołu – Urszula Bednarczyk i Przemek Pawlas. Edycją śladów sekcji rytmicznej zajął się Konrad Jarmuła. Nowe spojrzenie na naszą muzykę dała nam współpraca w zakresie aranżacji z Dominikiem Witczakiem z zespołu Coma (jego pomysły słyszymy na płycie w trzech utworach: „Niech zstąpi Duch Twój”, „Tylko ty” i „Dawid”).

Wielkim przełomem w historii pracy nad płytą było spotkanie z Mateuszem Stolarskim i ks. Alkiem Janasem na „Strefie Chwały 2016”, które doprowadziło nas do realizatora Grzegorza Mukanowskiego. Grzegorz ostatecznie wykonał miks i mastering naszego materiału.

Na płycie słyszymy nie tylko stałych członków zespołu. Gościnnie wystąpili: Marcin Fidecki (instrumenty klawiszowe), Jacek Dudkowski (instrumenty klawiszowe), Jacek Suchodolski (gitara), Marek Majewski z zespołu Osada Vida (chórki) oraz Zofia Bednarczyk, prywatnie – mama Uli (chórki).

Skład zespołu:
Urszula Bednarczyk – bas, wokal
Przemysław Pawlas – perkusja
Zbigniew Chomicz – instrumenty perkusyjne
Jarek Maksim – gitara
Anna Furtak-Filip – chórki
Marta Oniśk – chórki
Agnieszka Żywicka – chórki
Karolina Sierocińska – chórki

Prezentacja CD