W najbliższy czwartek (17 IV) przedstawiamy utwory z płyty „Golgota”. Na krążku znajdują się zarówno tradycyjne pieśni wielkopostne jak i współczesne pieśni nawiązujące do tematyki pasyjnej. Nowoczesne aranżacje są elementem łączącym tradycję ze współczesnością. Pozwalają też spojrzeć w zupełnie nowy sposób na tradycyjne pieśni, pozwalając na nowo odkryć ich głębię.
Na płycie:
1. INTRO (1:30)
muz. Piotr Płecha
2. WISI NA KRZYŻU (3:24)
opr. ks. Michał Marcin Mioduszewski 1838 r.
3. W KRZYŻU CIERPIENIE W KRZYŻU ZBAWIENIE (5:12)
sł. ks. Karol M. Antoniewicz † 1869 r.
4. GOLGOTA (4:49)
autor nieznany
5. JEZU CHRYSTE PANIE MIŁY (7:13)
Abraham Rożniatowski 1610 r.
6. BĄDŹ MI LITOŚCIW BOŻE NIESKOŃCZONY (5:50)
Psalm 51 w tłumaczeniu Franciszka Karpińskiego
7. KRÓLA WZNOSZĄ SIĘ RAMIONA (3:58)
hymn nieszporny Vexilla Regis, Fortunata VI w.
8. PONAD (3:55)
„Above All” sł. / muz. Lenny LeBlanc & Paul Beloche
9. WIĘZIEŃ (6:54)
„Prisoner” sł. / muz. Don Potter
Czas łączny 44:11
Wykonawcy;
Piotr Płecha – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara basowa, programowanie
Bartosz Bobeł – flety etniczne
Wydawnictwo: STUDIO 22:22
Płyta lada dzień pojawi się w sprzedaży.
Patronat medialny: Radio Chrześcijanin
Od wydawcy płyty:
Pascha (dosłownie „przejście”) była świętowana przez Żydów na wyraźne wskazanie Boże. Świętowanie to było uobecnieniem przejścia Boga pośród swojego ludu. Oznaczało wyzwolenie z niewoli, której symbolem był Egipt i wejście do wolności ziemi obiecanej. Po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa Kościół kontynuował świętowanie Paschy, które nabrało nowego znaczenia – przejścia z niewoli i śmierci grzechu do życia w wolności dzieci Bożych.
Jezus tuż przed śmiercią na krzyżu ogłosił: „Teleo’ – Wykonało się!” (J.19:30). Dosłowne znaczenie greckiego słowa „teleo’ ” znaczy „cały dług został spłacony”. Jezus zapłacił swoim życiem za grzech każdego człowieka, ponieważ zapłatą za grzech jest śmierć (Rzym 6:23). Całym swoim życiem w posłuszeństwie Ojcu i śmiercią na krzyżu wykupił nas z niewoli grzechu, śmierci i szatana. Przez to zaoferował każdemu człowiekowi dar zbawienia, które oznacza nie tylko możliwość przyszłego życia wiecznego w niebie, ale już teraz na ziemi umożliwia każdemu człowiekowi osobistą relację z Bogiem, śmiały przystęp do Niego (Ef 3:12).
Biblijne, greckie słowo „sozo” (zbawienie) dosłownie znaczy uratowanie i uzdrowienie. Jezus ofiarował każdemu człowiekowi zarówno ratunek od wiecznej śmierci w przyszłości, jak też uzdrowienie ducha, duszy, ciała i całego życia ludzkiego już tutaj na ziemi.
Po zmartwychwstaniu Jezus przekazał wszystkim swoim uczniom owoc swojego zwycięstwa jakie odniósł na krzyżu – pokój. Greckie słowo „irene” i hebrajskie „szalom” oznacza wszelką obfitość we wszystkich dziedzinach życia.
Każdy człowiek może sięgnąć po te dary poprzez wiarę, a pierwszy krok ku temu to szczerość przed Bogiem, gdyż Bóg jest blisko wszystkich wzywających Go szczerze (Ps 145:18).
O artyście:
PIOTR PŁECHA urodził się w 1964 roku, muzyk, lider uwielbienia. Poczatkowo jako muzyk polskiej sceny muzycznej współpracował z Budka Suflera. Jednak na swojej drodze spotkał Jezusa, któremu postanowił oddać resztę darowanego życia. Przez kilka lat Piotr stawał się uczniem Jezusa, uczył się radykalnie podążać za Nim.
W 1993 powrócił do muzyki, jednak wyłącznie uwielbienia, angażując się w nią w kraju i poza granicą. Współpracował z wieloma chrześcijańskimi wykonawcami.
Wspólnie z żoną Agnieszką, już w Polsce, prowadzi muzyczną służbę uwielbienia, inspirując Lud Boży do szukania intymności z Bogiem i pomagając zespołom i liderom wzrastać w ich służbie