Sonhos de Deus to czternasty album studyjny duetu Rayssa & Ravel, wydany we wrześniu 2010 roku przez wytwórnię Sony Music Brasil.
Produkcją muzyczną i aranżacjami zajęli się zespół Yahoo oraz PH Castanheira, Wagner Carvalho i Ayra Peres. Album powstał w celu przywrócenia charakterystycznego stylu sertanejo duetu, który nie wydał płyty w tradycyjnym brzmieniu od czasu „Só Pra Te Amar” (2000). Repertuar podzielono na dwie części: country, obejmującą utwory od 1 do 10, oraz romantyczną, zawierającą utwory od 11 do 14.
Prezentacja muzyczna wybranych utworów będzie miała miejsce 15.05.2025, o godz. 11.00 i 20.00.
Sonhos de Deus spotkał się z pozytywnym przyjęciem krytyków i został uznany za jeden z najlepszych albumów w karierze Rayssy i Ravela. Niestety, po zerwaniu kontraktu artystycznego z Sony w styczniu 2011 roku, zaledwie kilka miesięcy po premierze albumu, jego wyniki komercyjne ucierpiały.
Mimo to wytwórnia kontynuowała sprzedaż albumu, a duet przez prawie dwa lata promował takie utwory jak „Tadim Dimim” i „Deus Proverá” podczas koncertów. Przez wiele lat „Avivamento” pozostawało najczęściej odtwarzanym utworem duetu na platformach streamingowych, takich jak Spotify.
Pomimo tego wytwórnia płytowa kontynuowała promocję albumu, a duet przez prawie dwa lata promował na koncertach takie piosenki jak „Tadim Dimim” i „Deus Proverá”. Przez wiele lat „Avivamento” było najczęściej odtwarzaną piosenką duetu na kanałach streamingowych, takich jak Spotify.
W wywiadzie dla Casa Gospel, udzielonym w lipcu 2010 roku, Ravel podzielił się swoimi przemyśleniami na temat repertuaru:
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z repertuaru, który bez wątpienia jest piękny i odpowiada naszemu gustowi. Zawiera on dużą ilość muzyki pentekostalnej, wysokiej jakości utwory sertanejo, kilka romantycznych piosenek oraz superprodukcję zespołu Yahoo. Jestem przekonany, że na tej płycie znajdzie się wiele interesujących nowości. Nasza płyta charakteryzuje się stylem sertanejo i pentekostal. W tej pracy w pewnym sensie odzyskujemy dużą część naszego stylu muzycznego. Chcemy intensywnie współpracować z kościołami ewangelikalnymi, a ten repertuar jest stworzony z myślą o całym kościele, aby mógł śpiewać razem z nami. Jak już wspomniałem, dodajemy również kilka romantycznych utworów.