Przedstawiamy wybrane reportaże i wywiady, jakie wyemitujemy w lutym i marcu 2025.

Będą to m.in.: „W pogoni za miłością” (Całe życie zachłannie goniła za miłością. Najpierw pragnęła miłości ojca pochłoniętego alkoholem, potem liczyła na miłość męża – narkomana…), „Skończyło się sztuczne, nieprawdziwe życie” (Polskie małżeństwo od zera zaczyna układać sobie życie w Anglii.), „Pudełko pełne wspomnień” (Doświadczenie miłości i ochronnej modlitwy matki staje się dla niej wartością…), „Czy Bóg zmienił zdanie?” (Historia byłych członków Organizacji Świadków Jehowy.) i „Kościół Łaski” (Pojechaliśmy tam z mikrofonem, aby poznać jego burzliwą historię.).

W pogoni za miłością

Renia przez całe życie zachłannie goniła za miłością. Najpierw pragnęła miłości ojca pochłoniętego alkoholem, potem liczyła na miłość męża – narkomana, a także kochanka, zaangażowanego w relacje z wieloma kobietami. Tęsknota za miłością doprowadziła ją do nałogów, z których wielokrotnie bezskutecznie próbowała wyjść. Była tak uzależniona, że zaraz po porodzie mąż przyniósł jej „działkę” ukrytą w kanapce, żeby tylko mogła „przyćpać”. W późniejszym okresie potrafiła przed snem wypić pół litra wódki. Dom w rozsypce, zaniedbane emocjonalnie dzieci, niemożność wyjścia z nałogu i wieczna tęsknota za miłością.

Dzisiaj Renata jest w pełni wolna od nałogów i współtworzy miejsce, które jest schronieniem dla bezdomnych, dla kobiet uciekających przed przemocą domową, dla osób wychodzących z uzależnień i bezdomności. Co sprawiło, że wyjście z uzależnień, które wydawało się niemożliwe, jednak nastąpiło? Czy Renata tęskni jeszcze za miłością?

Emisja: cz.I 28 stycznia a cz.II 4 lutego o godz. 13.00 i 19.30 (+ powtórki).

Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak

Skończyło się sztuczne, nieprawdziwe życie

Polskie małżeństwo od zera zaczyna układać sobie życie w Anglii. Krok po kroku dochodzą do sukcesu. Na świat przychodzą kolejne dzieci. Wszystko nagle ucina wypadek ojca. Zaczyna się wielomiesięczna walka o rehabilitację Janusza. Matka dzieci, Viola, szukając pomocy dla męża sprowadza go do polskiego ośrodka rehabilitacyjnego, co wiąże się z kolejnymi wyrzeczeniami i poświęceniem. Dzieci bardzo przeżywają brak, tak naprawdę, obojga rodziców. Dalsza rodzina zamiast pomóc, pogłębia psychiczne rozbicie dzieci. W całej tej beznadziejnej sytuacji pojawia się jednak promyk nadziei.

Emisja: cz.I 11 a cz.II 18 lutego o godz. 13.00 i 19.30 (+ powtórki).

Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak

Pudełko pełne wspomnień

Hilda Bogacz, której rodzina od wielu lat związana jest z Kościołem Chrześcijan Baptystów we Wrocławiu, przy okazji wizyty Henryka Dedo wyjmuje pudełko ze zdjęciami. Oglądane fotografie skłaniają Hildę do wspomnień. Doświadczenie miłości i ochronnej modlitwy matki staje się dla niej nie tylko drogą w dorosłym życiu, ale też wartością przekazywaną kolejnym pokoleniom.

Emisja: cz.I 25 lutego a cz.II 4 marca o godz. 13.00 i 19.30 (+ powtórki).

Autorzy: Henryk Dedo i Magdalena Balcerak

Czy Bóg zmienił zdanie?

Kolejna historia byłych członków Organizacji Świadków Jehowy.
Byli wiernymi, oddanymi członkami organizacji. Chodzili od drzwi do drzwi głosząc „dobrą nowinę”. Jednak pewnego dnia pojawiły się wątpliwości, które doprowadziły do lawiny zdarzeń. Lawina ta zburzyła wszystko, w co wierzyli.
Dzisiaj po zagojeniu ran, na nowo z wielką ostrożnością i czujnością studiują Biblię i odbudowują swoją wiarę w Boga.

Emisja: cz.I 11 a cz.II 18 marca o godz. 13.00 i 19.30 (+ powtórki).

Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Kościół Łaski

Kościół Jezusowy w Cieszynie, to największy Ewangelicki Kościół w Polsce i w środkowo-wschodniej Europie. Kamień węgielny pod jego budowę położono 13 października 1710 roku. Pojechaliśmy tam z mikrofonem, aby poznać jego burzliwą historię opowiedzianą nie tylko przez ludzi, bowiem bohaterami tej opowieści są również drzwi kościoła, ławki, organy, schody, dzwon kościelny i żywe kamienie, z których kościół ten jest zbudowany.

Emisja: cz.I 25 marca a cz.II 1 kwietnia o godz. 13.00 i 19.30 (+ powtórki).

Autorzy: Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

i inne…